menu

Anaga looduspark (Parque rural de Anaga)

Tenerife. Kanaari saared.

Kas teadsid, et Hispaania üks viiest kõige võluvamast metsast kasvab Tenerifel?
Puhates saarel tasub kindlasti külastada 14 418 hektaril laiutavat Anaga loodusparki (Parque rural de Anaga), kust lisaks iidsetele loorberimetsadele leiab ka lopsaka taimestikuga kuristikke, mitmeid erinevaid matkaradasid ja hulga kauneid vaateid. Eraldi väärivad mainimist Chinobre'i mäed, Anambro, Taganana kaar, Roques de Anaga jne. Anaga loorberimetsad on Puerto de la Cruzist või La Lagunast vaid tunnise autosõidu kaugusel. Neis iidsetes metsades matkamine on kui seiklemine muinasjutumaal.
Äärmiselt huvipakkuv on pargi taimestik, mis varieerub vastavalt kõrgusele. Kõrgematel aladele on iseloomulikud haruldased muinasjutulised loorberimetsad, veidi allpool kasvavad draakonipuud ja palmipuud.

1987. aastal klassifitseeriti park looduspargiks.
2013. aasta märtsis esitas Kanaari saarte biosfäärikaitsealade koordinatsiooninõukogu ettepaneku kuulutada kogu Anaga pargiala biosfääri kaitsealaks ja 2014. aasta kevadel saadi UNESCO-lt kinnitus ning lõpuks, 9. juunil 2015 kuulutati Pariisis aastakoosolekul kogu park kaitsealaks. Park on kuulutatud ka lindude erikaitsealaks, kuna seal elutseb türkiissinine laureli tuvi ehk loorberituvi. Tegu on Hispaanias väga haruldase ja endeemilise linnuga, keda võibki kohata just ainult veel Kanaari saarte loorberimetsades.
Anaga looduspark on Euroopas suurima endeemide arvuga piirkond ja see on ka Tenerife saare üks tähtsamaid looduskaitsealasid pärast Teide rahvusparki. Park on suure loodusliku, kuid ka kultuurilise tähtsusega. Nimelt kasutasid just seda territooriumi Tenerife põlisasukad ehk guantšid loomade karjatamiseks.

Esimene loodusteadlane, kes pargi taimestikku uuris, oli sakslane Alexander von Humboldt, kes talvitus aastatel 1799–1800 Kanaari saartel.
Anaga looduspargi suuruseks on veidi enam kui 140km², järsk reljeef on kõrgusega 1000m ning nõlvad 300–500m.


Pildialbum

galleryapart

© 2012-2022 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.