languages
menu

Kuidas toimub kinnisvara ostmine Tenerifel?

 

  Kõigepealt aitame teil leida meelepärase korteri või maja. Seejärel arutame vajadusel ostu finantseerimise võimalusi (kas pangalaenuga või ilma). Enamus Hispaania panku laenavad mitteresidendile 60-70% kinnisvara hindamisväärtusest, mis tihtilugu ületab müügihinna, kuid võib harva olla ka vastupidi.

   

  Kui olete sobiva kinnisvaraobjekti leidnud, edastame müüjale teie pakkumise. Hinnas kompromissi saavutanud, valmistame ette eellepingu, mis sisaldab ostutingimusi ja tähtaegu, loomulikult ka objekti hinda ning deposiidi suurust. Lepingus on märgitud ka tähtaeg, millal notariaalne ostu-müügileping hiljemalt sõlmitakse. Seejärel tuleb teha sissemakse, mis vastavalt lepingule on tavaliselt 10% kinnisvara lõplikust hinnast. Üldjuhul on sissemakse tegemiseks aega 14 päeva. Kui ostja aga ikkagi otsustab ostust loobuda, siis kaotab ta lepingujärgse deposiidi. Kui müüja loobub pärast eellepingu allkirjastamist müügist, siis on ta kohustatud deposiidi tagastama ning maksma ostjale kompensatsiooni.

   

  Aitame teil vormistada Hispaania ID-numbri (N.I.E.) ja avada kohalikus pangas konto.

   

  Järgmise sammuna lepitakse kokku ostu-müügilepingu notariaalselt sõlmimise aeg. Juhul, kui eellepingus ei ole kokku lepitud teisiti, on selleks tavaliselt kuni 60 tööpäeva alates eellepingu allkirjastamisest. Ostja peab olema kindel, et hiljemalt viis päeva enne notarisse minekut on tema Hispaania pangas avatud kontol kinnisvaratehingu sooritamiseks vajalik summa.

   

  Ostu-müügilepingu (Escritura) allakirjutamise päevaks on notar kontrollinud kinnisvara legetiimsust ning objekti ostuväärtusest ülejäänud 90% maksab ostja pangatšekiga lepingu notariaalsel sõlmimisel.

   

  Meie omalt poolt oleme eelnevalt tutvunud ostuobjekti liituva dokumentatsiooniga ning ka kontrollinud, kas kinnisvaral on võlgnevusi, maksmata kommunaalmakseid jne.

   

  Tuleb arvestada, et kinnisvaraobjekti müügihinnale lisandub nii riigimaksude kui osutatud teenuste arvelt keskmiselt 8-10 %, kuid Hispaania pangast saadud laenu najal kinnisvara soetamise puhul on see portsent keskmiselt 12 ja sõltub see pangast (laenuga kaasnevad kulud, teenustasud jne).

 

Maksud

   

  Mitte uue elamupinna ostmisel tuleb tasuda:
  - 6,5% ümberregistreerimise tasu
  - registreerimistasu kinnisvararegistris
  - notaritasud
  - administreerimistasud

   

  Uue elamupinna ostmisel otse arendajalt tuleb tasuda:
  - 7% I.G.I.C. (ekvivalentne käibemaksule)
  - 0,75% riigilõiv
  - registreerimistasu kinnisvararegistris
  - notaritasud
  - administreerimistasud

   

  Korteri ostmine pangalaenuga
  - 6,5% ümberregistreerimise tasu või ostes arendajalt I.G.I.C. + riigilõiv
  - notaritasud laenulepingu ja kinnisvara ostu-müügilepingu vormistamise eest. (Registreerimine kinnisvararegistris)
  - laenu vormistamisega kaasnevad tasud
  - administreerimistasud

 

Kui soovite üürida, müüa või osta kinnisvara Tenerifel, siis võtke meiega ühendust või saatke kinnisvara päring! Eesti keeles suhtlemiseks soovitame ette helistada. Meie telefon: +34 648 525024.

Tenerife Properties

 


Huvitavat

Huvitavat

Tenerife

Gran Canaria

Kinnisvara Tenerifel

Kliima

 • Ilm Tenerifel
  Kanaari saartel valitseb pehme subtroopiline kliima, mis garanteerib aastaringselt sooja ilma.

 

 

 

 

galleryapart

© 2012-2023 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.