• Tenerife rannad
  • Tenerife rannad
  • Tenerife rannad
  • Tenerife rannad
  • Tenerife rannad


Tenerife rannad

Tenerife saare parimad rannad leiate saare lõunaosast ja suurem osa neist on «musta» ehk vulkaanilise liivaga. Leidub aga ka kollast, valget ning hallikat tooni liivaga randu. Playa de Las Americase ja Los Cristianose vahel lookleb pikk rannariba, mis mahutab mitmeid kauneid liivarandu nagu Las Caletillas ja El Camison, neile järgneb Playa de Las Vistas. Viimane on üks Tenerife lõunatipu pikemaid supelrandu ning on kaetud ookeanialuse liivaga. El Medano rand on aga kogu saare pikim - 2 kilomeetrit - ning eriti sobiv surfaritele-purjelauduritele. Ka Los Gigantese ehk «Hiiglaste kaljude» jalamil on väike tumeda vulkaanilise liivaga rannake ja Playa de La Arena ranna, mis on oma puhtuse ja standarditele vastavusega pälvinud mitmeid auhindu, leiate Puerto Santiago kalurikülast 500 meetri kauguselt. Tenerifel on turvalisuse, keskkonnasõbralikkuse ja puhtuse aumärgiga, Sinise lipuga, pärjatud 16 supelranda. Hispaania on nüüdseks ligi 600 Sinise lipu teeninud rannaga kindlalt liidri positsioonil.

ADEJE

Piirkonda Tenerife lõunarannikul teatakse heade kuurortite poolest, millest tuntuimad on Costa Adeje, Playa Paraiso, La Caleta, Playa Fañabe, Callao Salvaje ja osa Playa de las Américasest.

ARONA

Arona piirkonda kuuluvad turistide lemmikpaigad nagu Playa de las Américas, Los Cristianos, Costa del Silencio ja Las Galletas.

GRANADILLA

Keskus on Granadilla de Abona, mille alla kuuluvad San Isidro, El Cabezo, Castro, Los Abrigos, Charco del Pino, Montaña de Yaco, El Salto ja Los Llanos.

GUIA DE ISORA

Guia de Isora (saare lääneosas) tuntuimad keskused on Alcala ja Playa San Juan koos mitme hea golfiväljaku ja lukshotelliga.

SANTIAGO DEL TEIDE

Selle piirkonna kuurortitest (saare lääneosas) väärib mainimist nii Acantilados de Los Gigantes kui Puerto de Santiago, Playa de la Arena ja Santiago del Teide.

© 2012-2023 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.