languages
menu

Viis vihjet La Gomera külastajale
Kanaari saarte roheline paradiis on tuntud oma lopsaka floora poolest

Tenerife vahetus naabruses asuv La Gomera saar on enne kõike loodussõprade lemmikpaigaks, kuid lisaks kaunite looduspiltide imetlemisele tasub süveneda ka saare ajalukku: jalutada meresõitja Kolumbuse radadel ning tutvuda põlisasukate vilekeele el Silboga.

1. Garajonay rahvuspark

La Gomera kõrgeimaks tipuks on mägi nimega Garajonay, mille ligi 1500 meetrini küüniva kivimürakate moodustise järgi on saanud oma nime ka rahvuspark (Parque Nacional de Garajonay), mis hõlmab kümnendiku väikese saare pindalast. UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluval maa-alal lokkab igivana loorberimets, kuid sageli uduga kattunud lummavale muinasjutumetsale lisaks pakub looduspark külastajatele ka mitte vähem köitvat mitmekesist faunat – harvaesinevaid tuviliike ning silkavaid gomerasisalikke.
Looduspargis on mitmeid erineva raskusastmega matkaradasid ja täpsemalt saab neist ülevaate saarel pakutavaid kaarte uurides.

2. Kolumbuse radadel saare pealinnas

La Gomera pealinn San Sebastián de la Gomera oli Christoph Kolumbuse viimane peatuspaik reisil uude maailma aastal 1492. Linnast leiab mitmeid maadeavastaja jalajälgi: Casa de Colón on Kolumbuse kunagise peatuspaiga kohale ehitatud maja, kiriku Iglesia de la Virgen de la Asuncióni kabelis käis Kolumbus meeskonnaga palvetamas enne laevakaravaniga uue maailma poole teele asumist ja Casa de la Aguadan kaevust võttis meresõitja kaasa vee, et sellega kaugeid maid ristida.

3. Tasub ronida ka Torre del Conde – torni

Kanaari saarte tähtsaim ajalooline kaitse-eesmärgiga rajatis aastal 1447 oli Torre del Conde vahitorn. Se oli esimene ehitis, mis saarele püstitati ja on pea samasugusena säilinud tänapäevani.

4. Merereis Los Órganosele

Saare põhjapoolsel rannal peidab end Los Órganos. Et paigaga tutvust teha, tuleb ette võtta merereis. Ja sa ei kahetse! See, mida lõpuks oma silmadega tunnistad, on ettevõtmist väärt: võimas ookeanist tõusev 200 meetri laiune ja 80 meetri kõrgune laavakivimi moodustis meenutab orelivilesid. Sellest ka nimi – Los Órganos. Merereise ”oreli vilede” juurde korraldatakse San Sebastiánist ning ka Valle Gran Reyst ja Playa Santiagost. Kui veab, võib reisi saatjana kohata delfiiniparve.

5. El Silbo vilekeel

La Gomera maastik on küllalt raskelt läbitav. Nõnda saare põlisasukad kasutasidki suhtlemiseks vilekeelt, tänu millele jõudis sõnum ühelt mäenõlvalt teisele loomulikult kiiremini, kui sõnumiviija seda oleks jalgsi suutnud teha. Tänapäeval on vilekeel saare kooli algklassides kohustuslikuks õppeaineks. Saart külastavatele turistidele aga korraldatakse vilekeelt tutvustavaid etendusi.  
 

1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

Show

La Gomera vilekeel - El Silbo Gomero

Huvitavat

Saarest


galleryapart

© 2012-2021 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.