menu


MOJODE õpituba, kus valmistame ise värsketest koostisainetest kolme erinevat Kanaaridel traditsioonilist mojot ning saab teada, kuidas need mojod saartele jõudsid koos Fernão de Magalhães'iga.

Eelroaks naudime erinevaid TAPASID ning saame teada, miks on asjasse segatud kuningas Alfonso X.

Pearoa haridusteemaks on CABRA (kits) ja PAPAS ARRUGADAS (kanaari kortsukartulid).

Toidurännaku lõpetab BIENMESABE. Kanaaride üks kuulsamaid magustoite, mis valmistatakse mandlitest, lisatakse kaneel ja sidrunikoor. Serveeritakse küpsisega, mida kutsutakse kassi keeleks (lenguas de gato). See maius on olnud kanaarlaste lemmikmagustoiduks juba 15ndast sajandist.

Hinna sisse kuulub vabalt tarbimiseks vein, õlu ja vesi/mahl.

Grupi suurus on minimaalselt 4 täiskasvanut ja kogu selle naudingu hinnaks on inimese kohta vaid 59 eurot. 5 -12-aastastele €35 ja mudilased kuni 4a. tasuta.


MÄRKA!

- Ette on vaja teatada vähemalt 24 tundi. Samuti vaja ette teatada allergeenid.
- Maitserännaku kestus on ca 2 - 2.5 tundi.

 

Ave ja Herkki Haldre on endised meremehed, kes kolisid laevadelt ära Tenerife mäenõlvale ajaloolisesse Chirche külla.

AVE on töötanud üle 20 aasta peakokana ristluslaevadel. Ta on toitlustanud presidente, ministreid ja teisi värvikaid ilmakunstnikke. Avele meeldivad erinevate kultuuride maitsekogemused nende ehedal kujul ja nii on ta praegu süvenenud kanaari kööki. Kuid Ave peamiseks lemmikuks on siiski mereannid.

HERKKI on seilanud erinevatel maailma meredel. Ta on ka üks vähestest meremeestest maailmas, kes on purjetanud ümber kurikuulsa Kap Hoorni neeme üle Vaikse ja Atlandi ookeani ilma mootorit kasutamata. Selle eest on Herkki välja teeninud õiguse kanda kaphoorneri kuldset kõrvarõngast. Talle meeldib uurida seoseid erinevate maade kommete vahel, ning üks paremaid viise rahvaste tundmaõppimiseks on maitsta nende maitseid. Sest sa oled see, mida sa sööd.


Ave ja Herkki külalislahke kodumaja ongi Casa Carmen ehk «meremeeste hoidja kodu». Püha Carmen ehk Neitsi Carmen (Virgen del Carmen) on Kanaaridel meremeeste ja mereteede kaitsepühak. 

 

Chirche küla asub Guía de Isora linna keskusest kahe kilomeetri kaugusel 880 meetri kõrgusel merepinnast.  Saare põliselanike guantšide kunagisse elupaika rajatud küla kohta esimesed ülestähendused pärinevad 1737. aastast. Ajaloolise Chirche keskusest leiab mitmeid kohalikus traditsioonilises stiilis maju, mis on pärit 18. ja 19. sajandist. Need loovad eheda ülevaate kanaarlaste aegade tagusest külaelust. Ümbritsevaid maid aga kaunistavad mandlipuud.

Asukoht kaardil (Google Maps): https://maps.app.goo.gl/hQ7q6sGDV6wr1eUi7

 
galleryapart

© 2012-2023 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.