languages
menu

Veinitrall Güímaris

31.08.2013

Möödunud reedel, 30. augustil, käisime Tenerife veinidega tutvust sobitamas. Nimelt toimus Güímaris igaaastane veinipidu, kus olid esindatud saare kõik veinipiirkonnad erinevate veinivalmistajatega pea kõikidest Tenerife ilmakaartest - Granadilla de Abona, Valle de Güímar, Valle de la Orotava, Tacoronte-Acentejo ja Ycoden-Daute-Isora.

Esimesi, mida otsustasime proovida, oli punane vein Mencey (Chasna), mis on pärit Mencey Chasna veinikeldrist, Granadilla de Abona piirkonnast. Vein on valmistatud viinamarjadest, mida kasvatatakse Vilafrloris 1300 meetri kõrgusel merepinnast, mistõttu loetakse seda, nagu mitmeid teisigi Tenerifel, üheks kõrgeimalasuvamaks viinamarjakasvanduseks kogu Euroopas. Mencey Chasna veine iseloomustab aroomiküllus ja maitses tunneme lopsakat marjasust. Pehme parkhape kestab sametise naudinguna ka veini järelmaitses.
Maitseelamust pakkus ka sama piirkonna poolkuiv valge vein Lajial. Tegu on veiniga, mille maitses on tuntav noot sidrunilt. Järelmaitse oli pikk ja veidi mõrkjas. Üldkokkuvõttes üpris täiuslik valge vein.

La Haya (afrutado) valge vein aga oli pärit Valle de Orotava piirkonnast ja sellel oli tunda värskete viinamarjade ahvatlevat aroomi koos troopiliste puuviljade ja lilledega. Mahlane maitse mõjus värskendavalt.

Tacoronte-Acentejo piirkonna veini Distinto näol oli tegu noore punase veiniga, mis on valmistatud Merlot viinamarjadest. Proovitud sai ka sama piirkonna teist punast veini - Tabaibal - mis osutus sametiselt pehmemaitselisemaks. Veini iseloomustas veel keskmine täidlus maitses, lõhna- ja maitsepuketis oli märgata kergeid aimatavaid nüansse mustalt ploomilt.

Meie tähelepanu köitsid ka Valle de Güímari veinid. Sellleski veinipiirkonnas kasvatatakse viinamarju merepinnast 200 - 1500 meetri kõrgusel vulkaanilisel pinnasel, mis tagab veinidele väga omapärase originaalse maitse.
Valge vein Gran Virtud, mis on pärit nimetet piirkonna Sat Viña las Cañase veinikeldrist, oli tugeva aroomiga ning väga värskes maitses tuntava lillelisusega keelekaste, värvuselt kullakarva.
Sama piirkonna valge vein Brumas Dayosa aga, mis oli valmistatud viinamarjasordist Listán Blanco, oli samuti värske, kuid väga elegantse maitsega ning rüüpe järelmaitse osutus küllalt pikaks.

Veinide degusteerimine kestis tunde - kella kaheksast õhtul kuni keskööni - ning kogu rituaali saatis kanaarlaste esituses rahvamuusika. Peale sai hammustada maitsvaid kohalikke juuste ning suures valikus muid tapas-suupisteid kanaari kartulitest (papas arrugadas) kaheksajala hautiseni (pulpo en salsa).
Nagu ikka, oli ka seekordne veinihooaja alguse pidu Güímaris peamiselt kohalikust rahvast tulvil üritus, mille käigus sai loodud uusi tutvusi ja kuulatud ära nii mõnegi kanaarlase värvikirev elulugu.

 

Pilte veinipeost Güímaris.
1 / 15
2 / 5
3 / 5
4 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
4 / 5
5 / 5

 

 

Loe veel: Tenerife - veinisaar!

 

 

 

 

Huvitavat

Huvitavat

Kinnisvara Tenerifel

Kliima

 

 

 

 

galleryapart

© 2012-2021 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.