menu

Kõigi aegade turismirekord Hispaanias

07.02.2016

Aastal 2015 külastas Hispaaniat 68,1 miljonit välisturisti. See on kõigi aegade ajalooline rekord, ületades 2014. aasta näitajat, mis oli 64 miljonit.
Statistikaameti andmetel oli nö «keskmine» turist Inglismaalt pärit mees või naine, kes külastas Kataluuniat või Kanaari saari, saabus lennukiga ja ööbis hotellis. «Keskmine» turist oli reisi korraldanud omal käel ja eesmärgiks oli meelelahutus ja lõõgastumine.Kui need näitajad kajastasid üldist pilti, siis möödunud aasta tõi ka mõningaid muutusi. Suurenes ärireisijate hulk (15%) ja neid, kes saabusid Hispaaniasse rongiga, oli 2014. aastaga võrreldes 12,5% enam. Hispaaniat külastanud USA kodanike arv suurenes koguni 23% võrra. Seekord oli tähelepanu vääriv ka Hispaania pealinna Madridi külastanud turistide hulk, mis oli eelnenud aastaga võrreldes 13% tõusnud.

Kust turistid saabusid?
Esikolmiku nimekiri ei üllata: Inglismaa, Saksamaa ja Prantsusmaa, ühtekokku 37,3%. Väike vähenemine oli märgata sakslaste hulgas (-1,2%). «Suurele kolmele» järgnesid põhjamaalased, itaallased, šveitslased ja hollandlased.

Kus puhati?
Kuigi linnaturismi osakaal on olnud juba aastaid tõusuteel, siis endiselt on jäänud rannikualad piirkondadeks, kus kõige rohkem turiste peatub. 2015. aastal külastas enim turiste Barcelonat ja Kataloonia muid piirkondi (17,4 miljonit), Baleaare (11,6 miljonit) ja Kanaari saari (samuti 11,6 miljonit). Andaluusia võõrustas 9,3 miljonit külastajat ja Valencia piirkond 6,5 miljonit.

Miks Hispaaniasse? Kas omal käel või paketiga?
Küsitluse kohaselt saabus 58 miljonit turisti Hispaanasse puhkama ja lõõgustuma. Märksõnadeks rannad, päike, söök ja jook. Ülejäänud külastasid Hispaaniat ärilistel põhjustel.
Suurem osa ehk 48,5 miljonit reisijat olid otsustanud omal käel reisimise kasuks. Paketireisijate osakaal ongi aasta-aastalt vähenenud. Mainekal Davosi majandusfoorumil valiti Hispaania omal käel reisimiseks üheks maailma parimaks riigiks.

 

Samal teemal: Kuigi vene turistide arv on vähenenud, on oodata Tenerifel turismibuumi.
Huvitavat

Saarest


 

 

 

galleryapart

© 2012-2021 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.