languages
menu

Kuigi vene turistide arv on vähenenud, on oodata Tenerifel turismibuumi

02.09.2015

Venemaa majanduskriis on jätnud oma jälje ka Tenerifele, mis aga ei mõjuta saare külastatavust tervikuna.

2015. aasta jaanuarist juunikuuni külastas saart ligi 43 000 vene turisti, mis on 48% vähem võrreldes möödunud aasta sama perioodiga. Kui veel möödunud aastal mahtusid venelased saart külastanud turistide arvu poolest esimese viie hulka, siis nüüd jäävad nad pärast inglasi, itaallasi, prantslasi ja teisi eurooplasi viieteistkümnendale kohale. Suurim kukkumine toimus käesoleva aasta veebruaris-märtsis, mil vene turistide arv langes järsult poole võrra. Võrdluseks olgu toodud, et veel 2013. aastal külastas saart 185 tuhat vene turisti. Nii nagu möödunud aastate, nii ka selle aasta esimese kuue kuu joksul puhkas suurem osa vene turistidest saare lõunaosas (97%).

Vähenes ka venelaste hulgas populaarsust kogunud Türgi kuurortites puhkamine. Kui 2014. aastal külastas Türgit 2 miljonit venelast, siis käesoleval hooajal on prognoositud selleks numbriks 1,4 miljonit. Sanktsioonid, vene turismifirmade pankrotid, madal naftahind ning samuti Krimmi kriis - see kõik on kärpinud venelaste reisivõimalusi, kuid samal ajal on saare külastajate hulk kasvamas muuhulgas valgevenelaste ja poolakate arvelt.

Kogu Hispaanias on hotellides registreeritud ööbimiste hulk käesoleva aasta esimese seitsme kuu jooksul rekordiline ligi 40 miljonit, mis on 5,9% rohkem kui möödunud aasta samal perioodil. Müüdud eramajutuste ööde kohta täpsem statistika puudub. Majutusasutuste täituvus Tenerifel oli juulikuus 81%. Lanzarotel aga 90%, mis on ühtlasi kogu Hispaania rekordnäitajaks.

2015. aasta esimese seitsme kuu jooksul külastas Kanaari saari ühtekokku ligi 6,6 miljonit turisti, mis on 60 tuhat rohkem kui möödunud aasta samal perioodil. Ka näitab statistika, et peagi algava sügis-talve hooajaks on puhkusemajutusi ette broneeritud Tenerifele märksa varem kui möödunud aastal. Kuigi vene turistide hulk on vähenenud, siis vaatamata sellele leidub saarel juba praegu mitmeid hotelle, kus nii mõnigi talvekuu on juba pea terves ulatuses välja müüdud. Sama olukord valitseb ka eramajutuste sektoris.

 

Samal teemal: Turism Hispaaniasse on tõusuteel.Huvitavat

Huvitavat


 

 

 

galleryapart

© 2012-2021 TenerifeSiesta. All Rights Reserved.